Kręć kilometry dla Elbląga

0
169

Elbląg po raz drugi weźmie udział w rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Głównymi celami rywalizacji o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski” są: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej oraz promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu. Do tegorocznej edycji zabawy, organizowanej przez miasto Bydgoszcz, zgłosiło się ponad 50 miast, w tym po raz drugi Elbląg.
Rywalizacja o tytuł „Rowerowej Stolicy Polski” właśnie się rozpoczęła i potrwa cały miesiąc. Władze Elbląga zachęcaja do wspólnej zabawy i aktywnego spędzania czasu. Kręcić kilometry dla miasta można w każdym miejscu na świecie.

Trzeba tylko: po pierwsze zainstalować na telefonie darmową aplikację „Aktywne Miasta” i wskazać Elbląg jako miasto, dla którego chce się zdobywać kolejne kilometry, a po drugie ruszyć w trasę.
Do wspólnej zabawy elbląski magistrat zaprasza również uczniów elbląskich szkół i ich rodziców. Przez cały czerwiec mogą kręcić kilometry dla swojej szkoły. Wystarczy tylko w aplikacji wskazać szkołę, dla której chce się kręcić kilometry. Najbardziej aktywne szkoły otrzymają w nagrodę stojaki rowerowe. Co ważne, o dobry wynik szkoły mogą zadbać nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice, znajomi i przyjaciele. Trzeba tylko w aplikacji wskazać szkołę

BRAK KOMENTARZY