Kreatorzy trendów zajmą się byłą kwaterą Adolfa Hitlera

0
463

Studenci UWM mają wskazać pomysły na uatrakcyjnienie turystyczne Wilczego Szańca. To nie jedyne ich plany.
Planowane działania to efekt współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie ze studentami kierunku analiza i kreowanie trendów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. o trzyletnie studia licencjackie, a także studia podyplomowe UWM.

To kierunek realizowany przez pracowników trzech wydziałów: Humanistycznego, Nauk Społecznych i Nauk Ekonomicznych oraz przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM.
Kreowanie trendów ma wskazywać na aktualne potrzeby i preferencje konsumentów. Ułatwia planowanie produkcji dóbr oraz tworzenie usług. Z tego doświadczenia chce ponownie skorzystać RDLP w Olsztynie.

Studenci UWM odwiedzili właśnie Nadleśnictwa Strzałowo i Srokowo. – W Strzałowie zastanowią się jak dostosować Izbę Pamięci pisarza i poety Ernsta Wiecherta, mieszczącą się przy Leśniczówce Piersławek – miejscu jego urodzenia i dzieciństwa – informuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie. – Druga grupa zajmie się zupełnie innym wyzwaniem, polegającym na wzięciu pod lupę bogatej oferty turystycznej Wilczego Szańca, zarządzanego przez leśników z Nadleśnictwo Srokowo. Celem analizy będzie jeszcze trafniejsze wychodzenie naprzeciw potrzebom turystów.
Przygotowanie koncepcji zajmie studentom kilka tygodni.

Wcześniej studenci kierunku analiza i kreowanie trendów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zajmowali się m.in. Arboretum w Kudypach oraz wyzwaniami Nadleśnictwa Olsztyn związanymi z bezpośrednim sąsiedztwem dużych osiedli miejskich Olsztyna.

BRAK KOMENTARZY