Kradzieże, włamania i groźby karalne. 34-latek trafił do aresztu

0
46

Na trzy miesiące do aresztu trafił 34-letni mężczyzna, który w ciągu dwóch miesięcy popełnił kilka przestępstw. Usłyszał pięć zarzutów. Sąd na wniosek prokuratury i policjantów zastosował tymczasowy areszt.

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem. Do zdarzenia doszło 20 stycznia br. Wówczas to policjanci przyjęli zawiadomienie o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że do wnętrza mieszkania sprawca dostał się po wybiciu szyby w oknie. Z wnętrza mieszkania ukradł blisko 1600 złotych, telewizor, a także portfel i zegarek. Podczas prowadzonych czynności z zatrzymanym 34-latkiem okazało się, że to nie jedyne przestępstwo jakiego się dopuścił. Mężczyzna podejrzany jest również o to, że pod koniec listopada 2020 roku włamał się do jednego z pojazdów z którego ukradł, koło zapasowe, radio oraz sprzęt będący na wyposażeniu auta min. trójkąt ostrzegawczy, lewarek. Na sumieniu 34-latka znalazło się także włamanie do jednego ze sklepów mieszczących się na terenie miasta. 11 stycznia sprawca wybił szybę w drzwiach i dostał się do wnętrza lokalu, skąd dokonał kradzieży pieniędzy, telefonu oraz laptopa. Mężczyzna dodatkowo w dniu 18 stycznia wypowiadał groźby pozbawienia życia w stosunku do innej osoby. Kolejnym z zarzutów które usłyszał było używanie groźby bezprawnej w stosunku do świadka postępowania.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na skierowanie wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec mężczyzny. Sąd Rejonowy w Kętrzynie przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Zatrzymany jest znany kętrzyńskim policjantom ze względu na jego kryminalną przeszłość. Wszystko wskazuje na to, że 34-latek będzie za popełnione przestępstwa odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, sąd może więc zwiększyć karę pozbawienia wolności.

BRAK KOMENTARZY