Kortowiada 2022 rozpoczęta

0
618

Rozpoczęły się jedne z największych juwenaliów w kraju! W czwartek (2.06.) olsztyńscy studenci odebrali od prezydenta miasta klucz, tym samym symbolicznie przejmując na cztery dni władzę w mieście.

Kortowiada przez ostatnie dwa, pandemiczne lata, odbywała się zdalnie lub hybrydowo. W tym roku studenci znów mogą bawić się na ulicach miasta i w kampusie akademickim. HJsłem przewodnim obchodów jest „Green Camp”. Organizatorzy chcą w ten sposób przypominać, jak wiele walorów przyrodniczych ma kampus UWM i jak ważna jest ich ochrona.

– To bardzo bliski nam temat, ponieważ nasza uczelnia określana jest często mianem „Zielonego Uniwersytetu”, promującego ekologię i działającego w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju – tłumaczy Piotr Wałejko, przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studentów UWM w Olsztynie. – Przygotowując festiwal, dbamy o naturalne piękno naszego miasteczka. Juwenalia traktujemy także jako okazję, by pokazać wszystkim osobom spoza UWM zalety naszego kampusu i Zorganizowaliśmy także wiele aktywności pokazujących jak (i dlaczego) dbać o środowisko.

Tegoroczne juwenalia potrwają cztery dni. Główną atrakcją imprezy będzie 15 koncertów, które będzie można zobaczyć na scenie głównej. W tym roku będzie ona rozstawiona na plaży Kortowskiej, bo dobrze znana wszystkim górka obecnie czeka na przystosowanie do imprez masowych. Na plaży zagrają Zalewski, Enej, Kayah, Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa, Kaśka Sochacka, Sokół, Vito Bambino, Guzior, Mery Spolsky, PRO8L3M i Tymek.

Obchody 61. edycji juwenaliów rozpoczęły się w środę biegiem o Złotego Dzika, następnie odbył się integracyjny mecz koszyków na wózkach i pierwsze koncerty. Oficjalne otwarcie Kortowiady odbyło się jednak w czwartek, kiedy to studenci przejeli władzę w mieście i Kortowie. Tego dnia ulicami miasta przeszła Parada Wydziałów. Po tym wydarzeniu pozostałe będą odbywały się już w Kortowie. A tam zaplanowane zostało m.in. kino plenerowe, turniej flanek sportowych, festiwal gier planszowych i bój wydziałów.

BRAK KOMENTARZY