Koronawirus na Warmii i Mazurach. Blisko 200 nowych zakażeń

0
147
W Polsce wykrywaniem mutacji zajmuje się obecnie Małopolskie Centrum Biotechnologii,

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że w ciągu minionej doby odnotowano 4 786 kolejnych zakażeń koronawirusem.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą głównie województw: mazowieckiego (1051), pomorskiego (643), śląskiego (373). Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 18 osób.
Jak sytuacja wygląda na Warmii i Mazurach? Poniedziałek to 197 nowych zakażeń koronawirusem.
Znów najwięcej przypadków odnotowano w Olsztynie i w podolsztyńskich miejscowościach. W pierwszym przypadku są to 52 nowe zakażenia, w drugim – 18. Ponad 20 nowych przypadków koronawirusa odnotowano w powiecie ostródzkim, natomiast w powiecie iławskim – 11. Pocieszające jest to, że poniedziałek nie przyniósł informacji o zgonach na Warmii i Mazurach.
Przypomnijmy, że rosnąca lawinowo liczba zachorowań w województwie warmińsko-mazurskim spowodowała, że rząd postanowił wprowadzić lockdown. Zamknięto hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie, baseny i korty tenisowe. Uczniowie klas I-III powrócili w poniedziałek do nauczania zdalnego. Najmłodszych uczniów, którzy ponownie będą uczyć się zdalnie jest w tym województwie ok. 40 tysięcy. Decyzję o powrocie do nauki zdalnej podjął również rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który zdecydował zawiesić  zajęcia stacjonarne wszystkim studentom oprócz studiujących medycynę i pielęgniarstwo.

BRAK KOMENTARZY