Koronawirus. Marszałek czeka na obiecane rządowe pieniądze

0
760

Do tej pory nie otrzymaliśmy obiecanego wsparcia, które deklarował wicepremier Jarosław Gowin – twierdzi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.
Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin zorganizował przed urzędem przy Emilii Plater konferencję prasową. Udział w niej wzięła także Urszula Pasławska i Zbigniew Ziejewski, oboje z PSL. Marszałek odniósł się na niej do deklaracji składanych przez przedstawicieli rządu o wsparciu województwa. Chodzi o zapowiedzi wicepremiera Gowina, który na początku kwietnia gościł w Olsztynie. – Ta decyzja (o lockdownie – red.) była uzasadniona z punktu widzenia sanitarnego (…), ale straty gospodarcze, które ponoszą także samorządy powinny być zrekompensowane. Dlatego w przyszłym tygodniu przedstawię Radzie Ministrów projekt uchwały, która przewiduje przeznaczenie dla samorządów województwa warmińsko-mazurskiego dodatkowej kwoty 200 mln zł – mówił wtedy wicepremier Jarosław Gowin.
Dziś, jak twierdzi marszałek Brzezin, do tej pory region nie otrzymał obiecanego wsparcia. . – Mamy bardzo ciężką sytuację. Obecnie analizujemy skalę i liczymy straty poniesione w gospodarce. Deklarowana pomoc w znaczący sposób mogła by ulżyć i pokryć część skutków pandemii koronawirusa – podkreśla marszałek Brzezin.
W tej sprawie interweniowała już posłanka Urszula Pasławska. – Złożyliśmy właśnie interpelację poselską w sprawie obiecanej pomocy. Chcemy wiedzieć, co się z nią dzieje – mówi parlamentarzystka.

BRAK KOMENTARZY