Koronawirus. Dwie szkoły w regionie pracują zdalnie

0
611

W woj. warmińsko-mazurskim w piątek zdalnie pracują dwie szkoły – średnia w Elblągu i podstawowa w Mikołajkach – poinformował war mińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko. 18 innych szkół średnich pracuje w trybie hybrydowym.

W piątek w woj. warmińsko-mazurskim z powodu koronawirusa całkowicie zamknięte są dwie szkoły – średnia w Elblągu i podstawowa w Mikołajkach.

– W przypadku Elbląga osobą z pozytywnym testem okazał się nauczyciel, który miał lekcje ze wszystkimi klasami – podał wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko. Nauka zdalna w Zespole Szkół Technicznych w Elblągu potrwa do poniedziałku.

Drugą zamkniętą całkowicie szkołą jest podstawówka w Mikołajkach na Mazurach. W niej zdalne nauczanie potrwa do 15 października. – Przy tej szkole działa także przedszkole, ono pracuje w normalnym trybie – podał Dzisko.

Nauka hybrydowa w piątek prowadzona jest w 18 innych szkołach w woj. warmińsko-mazurskim. Oznacza to, że na nauczaniu zdalnym przebywają tam pojedyncze klasy. Dzisko podał, że w piątek w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano kolejnych 50 zakażeń koronawirusem.

1895 nowych zakażeń i 31 ofiar śmiertelnych – takie dane podało Ministerstwo Zdrowia w piątek 8 października. Tydzień temu (w piątek 1 października) w ciągu doby wykryto 1362 nowe zakażenia, 16 osób zmarło.

Nowe przypadki zakażeń pochodzą z województw:  mazowieckiego (396), lubelskiego (368), podlaskiego (192), zachodniopomorskiego (115), śląskiego (103), małopolskiego (99), łódzkiego (92), pomorskiego (87), dolnośląskiego (85), kujawsko-pomorskiego (77), podkarpackiego (72), wielkopolskiego (67), warmińsko-mazurskiego (53), świętokrzyskiego (28), lubuskiego (26) i opolskiego (16).

ŹRÓDŁO: PAP

BRAK KOMENTARZY