Koronawirus. Co z majówką 2021?

0
96
Duża ilość zakażeń na Warmii i Mazurach

– Trzeba się liczyć, że będą obowiązywały obostrzenia. O skali jeszcze poinformujemy – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Przede wszystkim myślimy w pierwszej kolejności o przywracaniu edukacji. Do majówki jest jeszcze trochę czasu. W przyszłym tygodniu będziemy obserwowali zarówno sytuację w szpitalach, ale też jakie są konsekwencje okresu świątecznego dla przyrostu bądź nie, bądź kontynuacji spadku liczby nowych zakażeńto wtedy będziemy mogli się nieco przybliżać do tej sytuacji – tłumaczył podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Niedzielski.

Dodaje, że obecnie jest zbyt wcześnie oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, jak spędzaliśmy ją dwa lata temu czy we wcześniejszych okresach. – Bo siłą rzeczy Program Szczepień do okresu majowego nie zastąpi nam takiego zabezpieczenia – przyznał.

Najprawdopodobniej, trzeba się liczyć, że podczas majówki będą obowiązywały obostrzenia. Ich skala ma zostać podana w najbliższych tygodniach.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ