“Kopernik na rolkach” – nowy film promocyjny

0
252

“Kopernik na rolkach” – to pierwszy film promujący Olsztyn i region w technologii 360 przygotowany specjalnie pod Google VR. 

Razem z Mikołajem Kopernikiem możemy przenieść się w najpiękniejsze zakątki Starego Miasta i Parku Centralnego w Olsztynie.

Film można oglądać za pomocą gogli VR lub na platformie YouTube przesuwając kursorem we wszystkich kierunkach.

Wykorzystując nowe technologie, każdy z dowolnego zakątka świata może podziwiać stolicę naszego regionu.

Film został zrealizowany przez Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Przypomnijmy, że obecnie trwa również rozstrzyganie konkursu na pamiątkę regionu, a w drugiej kategorii na pamiątkę związaną z Mikołajem Kopernikiem. 37 z nich to prace w kategorii „Pamiątka regionu Warmii i Mazur” natomiast dziewięć kolejnych rywalizuje w kategorii „Mikołaj Kopernik wybrał Warmię”.

Wszystkie nadesłane tegoroczne prace można do 31 sierpnia 2022 roku oglądać na wystawie w Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku, w Muzealnym Centrum Obsługi Turysty zlokalizowanym przed wejściem głównym do Parku Etnograficznego.

Zwycięzców poznamy pod koniec lipca 2022 roku.

Konkurs jest organizowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego od 2007 roku. Do tej pory wpłynęło łącznie blisko 700 prac.

BRAK KOMENTARZY