Kontrowersje i “gest Kozakiewicza”. Stomil znów wygrywa!

0
2379

Piłkarze Stomilu Olsztyn pokonali przed własną publicznością drużynę Chrobrego Głogów 2:1. Bramki dla “Dumy Wamii” zdobyli Irakli Meshia i Grzegorz Lech.

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od lepszej gry drużyny gości.  W 11. minucie Damian Byrtek wyprowadził Chrobrego na prowadzenie! Byrtek wykorzystał wrzutkę Szczepaniaka z rzutu rożnego i w polu karnym wyskoczył najwyżej, kierując piłkę obok słupka bramki Skiby! Stomil – Chrobry 0:1. Po stracie bramki “Duma Warmii” zaczęła grać lepiej. Obudziła się ofensywa co przyniosło rezultat już 7. minut później. W małym zamieszaniu w “szestnastce gości” faulowany był Irakli Meskhiia, który pewnie wykorzystał rzut karny. Do końca pierwszej części spotkania obie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje. Jednak nie potrafiły zamienić ich na bramki.

Po przerwie Stomil Olsztyn wyszedł bardziej zmotywowany. Do groźnej sytuacji doszło w 57. minucie. Szymon Drewniak dośrodkowywał w pole karne, piłkę wypiąstkował Skiba, który dał początek szybkiej kontrze Stomilu. Suchocki wybiegł na wolną pozycję, jednak nie zdołał dokładnie opanować futbolówki i ta została wybita przez obrońców drużyny gości. Zwycięska bramka padła w 77. minucie. W polu karnym Chrobrego sfaulowany został Grzegorz Lech. I to on podobnie jak Irakli wykorzystał “11”. Po strzale, Grzesiek Lech obejrzał czerwony kartonik… za tzw “gest Kozakiewicza” po zdobytej bramce. Do końca spotkania “biało-niebiescy” bronili się całym zespołem. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Stomilu 2-1.