Konsul z Ambasady USA spotkał się ze studentami w sprawie pracy na terenie Stanów Zjednoczonych

0
1860
Abraham Lee przedstawiciel ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce

Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będą mieli szansę, aby wyjechać i podjąć wakacyjną pracę w USA. Właśnie z tej okazji do Olsztyna przyjechał Abraham Lee przedstawiciel ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Abraham Lee podczas spotkania ze studentami przedstawił temat wakacyjnych programów wymiany ze Stanami Zjednoczonymi, które są skierowane do studentów. Konsul  wyjaśnił również jak w takim przypadku wygląda załatwienie wizy, a także co student musi zrobić, żeby na taką wymianę pojechać.

Zacznijmy jednak od tego, na czym takie wymiany polegają. Studenci mają do wyboru dwie kategorie Camp i Work. Jeżeli zdecydują się na tą pierwszą opcję, to będą pracować, jako obsługa techniczna campu i będą wykonywać prace właśnie w obrębie danego campu. Jest jeszcze jedna możliwość. Student może zdecydować się, aby być jednym z opiekunów nad grupą dzieci, które zdecydują się uczestniczyć w koloniach. Tutaj wymagany jest przede wszystkim zaawansowany angielski.

Natomiast jeżeli studenci zdecydują się na opcję Work Experience to będą mogli spędzić wakacje letnie  pracując w nowym i ekscytującym miejscu, takim jak; park rozrywki, park narodowy, sieciach hoteli, restauracjach i resortach.

Ten program, to jest jedyny moment, kiedy Departament Stanu otwiera się na młodych ludzi i zdając sobie sprawę, że wyjazd do Stanów Zjednoczonych kosztuje, chce, żeby jak najwięcej osób zobaczyło te Stany. Wyjazd ten daje możliwość zwrócenia sobie tych kosztów podróży, a jednocześnie daje wiele różnych innych możliwości. – powiedziała Bożena Magdziak, asystentka konsula.

No właśnie jeżeli chodzi o koszty, to taki wyjazd kosztuje w granicach 3 tysięcy złotych. W cenie jest ubezpieczenie, zakwaterowanie i wyżywienie. Jednak podczas tego pobytu w USA, student spokojnie zarobi na zwrot tych kosztów, a wręcz jeszcze sporo dolarów mu zostanie. Wiadomo, że jednym z największych plusów, jest to, że można podszlifować swój język, poznać nowych ludzi, ale także i zebrać sporo doświadczenia.

Studenci najwięcej pytań mieli o wizy i o sposób w jaki taką wizę można dostać. Konsul Abraham Lee uspokoił studentów mówiąc, że dostaną oni wizę turystyczną na okres czterech miesięcy. Praca będzie trwała trzy miesiące, a przez miesiąc osoby, które zdecydują się na wyjazd, będą mogły swobodnie podróżować po Stanach Zjednoczonych.

Co muszą zrobić studenci, jeżeli zdecydują się na udział w wymianie?:

  • aplikacja online na footprints.ccusa.com;
  • rozmowa kwalifikacyjna na temat uczestnika;
  • nagranie video o sobie i powiedzwnie dlaczego właśnie ty powinieneś wziąć udział w wymianie;
  • znalezienie pracy. W zależności od wybranego programu, pracy albo szuka uczestnikowi organizator, albo uczestnik jedzie na targi pracowników;
  • opłata akceptacyjna;
  • rozmowa o wizę w Konsulacie w Krakowie, bądź w Ambasadzie w Warszawie;
  • potwierdzenie niekaralności;
  • szkolenie przedwyjazdowe;
  • zakup biletu lotniczego;

Podczas spotkania wielu studentów wyraziło chęć udziału w takiej wymianie. Należy pamiętać, że udział w niej mogą wziąć tylko i wyłącznie aktualni studenci. Organizatorzy namawiali także studentów, żeby po zakończeniu nauki w Polsce, zdecydowali się na studia w Stanach. Mówili o tym, że owszem studia tam są naprawdę drogie, ale istnieje możliwość, że tamtejsze uczelnie dofinansują prawie w całości naukę, ale również i zakwaterowanie.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY