Konferencja z okazji 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

0
1357

Swoje 25-lecie obchodzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z tej okazji w Olsztynie zorganizowano uroczystą konferencje.

Olsztyńskie uroczystości rozpoczęły się od Mszy Św. w Kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Kortowie. Następnie miała miejsce konferencja, która odbywała się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Podczas konferencji goście wygłosili przemówienia, przytoczono historię Agencji, a także zaprezentowano jak wygląda Warmińsko-Mazurski Oddział ARiMR.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa została powołana 19 stycznia 1994 roku. W 2000 roku utworzono 16 oddziałów regionalnych, a już dwa lata później 314 Biur Powiatowych. Dwa najważniejsze programy, jakie zostały uruchomione przez ARiMR to Program Rozwoju Obszarów Wiejskich i Program Operacyjny Rybactwo i Morze. Jeżeli chodzi o PROW to podpisanych zostało do tej pory 3,4 miliona umów na kwotę ponad 34,5 mld zł. Natomiast w PO Ryby podpisano 4,3 tysiąca umów, na kwotę 1,3 mld zł.  W Agencji zatrudnionych jest 11 121 osób.

Agencja od początku istnienia wspiera także gospodarstwa rolne. Dzięki jej pomocy, zakupiono m.in. ponad 550 tysięcy maszyn rolniczych, a także przeprowadzono ponad 11 tysięcy inwestycji budowlanych w gospodarstwach rolnych.

Te wszystkie liczby i słupki są bardzo istotne, ponieważ pokazują one, jak na zewnątrz wygląda nasza praca. Trzeba jednak powiedzieć, że za tym każdym słupkiem i cyferką kryje się człowiek. To Państwo jesteście tego udziałowcem i chciałbym bardzo za to podziękować – powiedział do zgromadzonych gości p.o. Prezesa ARiMR Tomasz Nowakowski.

W konferencji udział wzięli także wojewoda Artur Chojecki i marszałek Gustaw Marek Brzezin, a także parlamentarzyści, kierownictwo ARiMR i oczywiście pracownicy z regionu warmińsko-mazurskiego.

Fotorelacja:

BRAK KOMENTARZY