Konferencja prasowa posła Andrzeja Maciejewskiego

0
2422
Andrzej Maciejewski,Poseł na Sejm RP

Poseł Andrzej Maciejewski  zorganizował konferencję prasową, na której podsumował swoją ostatnią wizytę na Litwie. Poseł na Litwie przewodniczył delegacji parlamentarzystów z Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. Podczas konferencji poruszono również temat wyborów samorządowych.

-Na Litwie mamy ponad 200 tysięcy Polaków, którzy potrzebują prawdziwej pomocy. Może nie do końca materialnej, ale moralnej, edukacyjnej i historycznej. Tutaj mój gorący apel nie bądźmy obojętni, róbmy wszystko, aby nasi rodacy poczuli, że ta macierz o nich pamiętapowiedział poseł Maciejewski.

Poseł Maciejewski zadeklarował, że partia Kukiz’15 wystawi swojego kandydata w wyborach na prezydenta Olsztyna.-Na pewno nas interesuje nasz kandydat z listą Kukiz’15 na prezydenta Olsztyna. Miejmy świadomość, że to muszą być osoby silne, które będą ciągnęły listę. Główny miernik, który nas interesuje, to oprócz profesjonalizmu i kwalifikacji po prostu czystość.

Andrzej Maciejewski uważa, że wybory samorządowe powinny zostać przesunięte na 2019 rok. –Zgodnie z ustawą 11 listopada za rok powinny odbyć się wybory, ale Pan Prezydent wyszedł z inicjatywą referendum, a jak wiadomo nie mogą w jednym dniu odbyć się i referendum oraz wybory. Ja jestem zwolennikiem wydłużenia tej kadencji i sugeruję, żeby przenieść wybory na rok 2019, na kwiecień, albo maj.

 

BRAK KOMENTARZY