Koncert młodych muzyków – In the mood… for jazz

0
639

Organizatorzy zapraszają na koncert młodych muzyków IN THE MOOD… FOR JAZZ – do Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim – 13 sierpnia – w czwartek – o godz. 19:00.

Wystąpią:
> Angelika Krawczyk- wokal
> Gabriel Janzen- klarnet
> Filip Lewandowski- fortepian
> Oskar Piędziak- fortepian

Filip Lewandowski i Oskar Piędziak występowali w Oranżerii na początku roku, podczas koncertu „Zimowe fantazje”. Angelikę Krawczyk poznaliśmy podczas występu zespołu “Wild” z lidzbarskiego MDK -u, a Gabriela Janzena usłyszymy po raz pierwszy. Muzycy wystąpią solo, w duetach, w zespołach. Wykonają utwory klasyki jazzowej, wybrane piosenki ulubionych twórców, a także kompozycje własnego autorstwa.

Angelika Krawczyk – wokalistka, ukończyła PSM I stopnia w Lidzbarku Warmińskim. Należy do zespołu wokalnego WILD działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim. W roli solowej wokalistki, mimo młodego wieku, ma na swoim koncie już wiele wyróżnień i nagród.

Gabriel Janzen – absolwent PSM I stopnia w Wejherowie oraz obecny uczeń PSM II stopnia w Gdańsku w klasie klarnetu pod okiem prof. Ireneusza Mraczka. Od roku współpracuje z Oskarem Piędziakiem. Muzykują, aranżują, komponują, m.in. innymi powierzono im stworzenie hymnu III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Filip Lewandowski – ukończył PSM I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Gdańsku. Od 2018 r. uczeń prof. Bożeny Krygier w PSM II st. im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Fascynacją muzyką Chopina dzieli w ramach wydarzeń kulturalnych Gdańska. Poza muzyką poważną, gra na koncertach w zespole z innymi instrumentalistami muzykę rozrywkową.

Oskar Piędziak – w 2017 roku ukończył PSM I stopnia w Lidzbarku Warmińskim pod kierunkiem mgr Oleny Prodan-Rostkowskiej. Aktualnie kształci się w PSM II stopnia w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Bożeny Krygier. Ma on na swoim koncie kilkadziesiąt aranżacji jazzowych oraz kilkanaście kompozycji. Wspólna miłość do jazzu jego oraz Gabriela Janzena zaowocowała powstaniem zespołu BKBF. Gra również w Big Bandzie prof. Adama Wendta.

Ważna informacja – obowiązuje rezerwacja. Bezpłatne zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146.

Koncert odbędzie się w ramach Klubu „To idzie młodość”. Projekt dedykowany młodzieży „Debatować nie jest źle” jest współfinansowanego przez Samorząd Województwa warmińsko-mazurskiego”.

BRAK KOMENTARZY