Koncert „Gala Sylwestrowa” w Filharmonii

0
3598

Tradycyjnie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zakończy rok w dniu 30 i 31 grudnia 2015 r. koncertami „Gala Sylwestrowa”.

Podczas dwóch wieczorów filharmonicy pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego z solistami: Joanna Dobrakowska – mezzosopran, Zbigniew Stępniak – bas, zaprezentują m.in. najpiękniejsze arie i duety z oper i operetek. Koncert dopełnią walce i polki Johanna Straussa ojca i syna oraz fragmenty musicalu Jerry Bocka – „Skrzypek na dachu”.
Joanna Dobrakowska ukończyła z wyróżnieniem wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej im Karola Lipińskiego we Wrocławiu, a następnie kontynuowała naukę śpiewu solowego na wiedeńskim Universität für Musik und darstellende Kunst. Wystąpiła z recitalami wokalnymi w większości krajów europejskich, jak również w Turcji, Gruzji, Izraelu, Syrii oraz na Gwadelupie. Artystka jest laureatką nagród oraz wyróżnień na krajowych i międzynarodowych konkursach wokalnych oraz stypendium Ministerstwa Kultury RP i Rządu Austrii. Joanna Dobrakowska w 2007 rozpoczęła współpracę z Operą Krakowską, a w 2012 roku zadebiutowała w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Artystka nagrała kilkanaście płyt CD.

Ks. Zbigniew Stępniak jest absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” oraz Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studia doktoranckie ukończył w sekcji Muzykologii Kościelnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a śpiew solowy studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W swoim repertuarze ma utwory kompozytorów od renesansu do współczesności: operowe arie basowe, pieśni, dzieła oratoryjno-kantatowe, szczególnie rzadko wykonywane kompozycje barokowe dla basso-profondo. Artysta w 1999 r. otrzymał dyplom Ministra Kultury i Sztuki „za zasługi w upowszechnianiu kultury muzycznej”.

Koncert „Gala Sylwestrowa” rozpocznie się w wieczór sylwestrowy, o godz.20.30.

Joann Dobrakowska

Joanna Dobrakowska

Ks. Zbigniew Stępnikak

 

BRAK KOMENTARZY