Kompletnie pijana kobieta potrąciła pieszego na rondzie w Olsztynie

0
589

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Olsztynie pracowali dziś na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem 70-letniego pieszego oraz 49-letniej kierującej osobowym daewoo. Funkcjonariusze nie musieli długo się zastanawiać nad przyczyną tego zdarzenia.

W poniedziałek przed południem oficer dyżurny KMP w Olsztynie przyjął zgłoszenie dotyczące potrącenia mężczyzny w rejonie placu Bema przy zjeździe w kierunku ul. Kętrzyńskiego. Na miejsce skierowane zostały służby ratunkowe. Karetką pogotowia do szpitala został przewieziony 70-letni mężczyzna, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych w chwili gdy sygnalizator nadawał dla niego światło zielone. Niestety, ani pieszego ani sygnalizatora nie widziała 49-letnia kierująca osobowym daewoo, która zatrzymała się po kilku metrach od miejsca potrącenia mężczyzny.
Pracujący nad wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia, funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 49-letniej kobiety siedzącej w chwili zdarzenia na miejscu kierowcy. Alkomat był bezlitosny i wskazał „zabójcze” jak na warunki drogowe stężenie – w wydychanym powietrzu 49-latki krążyło prawie 2,5 promila alkoholu.
Kobieta już straciła swoje uprawnienia do kierowania pojazdami i wkrótce ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. W zależności od obrażeń poszkodowanego odpowie za spowodowanie kolizji lub wypadku będąc w stanie nietrzeźwości.

BRAK KOMENTARZY