Komórki macierzyste ratunkiem dla Wiktorka

0
2240
Wiktorek ma 2,5 roku i pochodzi z woj. warmińsko-mazurskiego. Urodził się jako zdrowe dziecko, niestety już w pierwszych miesiącach jego życia okazało się, że chłopiec cierpi na obustronny niedosłuch trzeciego stopnia, mózgowe porażenie dziecięce (spastyczne czterokończynowe), wadę OUN ( Zespół Dandy Walkera), padaczkę objawową, oraz duże opóźnienie rozwoju psycho-ruchowego.

Wiktorek pomimo intensywnej rehabilitacji robi bardzo małe postępy – wszystko przez napady padaczkowe, które niszczą mózg dziecka, a co za tym idzie całą ciężką pracę włożoną w rehabilitacje.
Każdego dnia chłopiec potrzebuje opieki i pomocy 24 godziny na dobę, jest dzieckiem leżącym, karmiony jest dodatkowo przez Peg-a, nie mówi. Wiktorek jest pod opieką wielu poradni specjalistycznych: rehabilitacyjnej, neurologicznej, gastrologicznej, audiologicznej ( nosi aparaty słuchowe), ortopedycznej (ma ortezy na nogi), okulistycznej. Wydatki na wyjazdy do poradni są bardzo duże, ponieważ rodzice mieszkają w małej miejscowości i do każdej z nich zmuszeni są dojeżdżać kilkaset kilometrów, czasem kilka razy w miesiącu.
Wiktorek został zakwalifikowany do eksperymentu medycznego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. W Szpitalu chłopiec będzie miał 5 podań komórek macierzystych, które są dla niego ostatnią szansą na lepsze jutro, ponieważ tradycyjne leki nie działają na padaczkę. Przeszczepy te są wielką szansą na poprawę stanu zdrowia dziecka, dzięki nim poprawi się funkcjonowanie Wiktorka w społeczeństwie i w rodzinie. Powinna poprawić się kontrola głowy, ogólna pionizacja ciała oraz sam kontakt z dzieckiem- czyli dokładnie to wszystko o co rodzina walczy każdego dnia.
Jedyną i ostatnią szansą na zmniejszenie ilości ataków padaczki oraz towarzyszącego im coraz to silniejszego bólu jest przeprowadzenie ww. zabiegu przeszczepu komórek macierzystych. Zabieg ten nie jest refundowany, a jego koszt jest ogromny (30 tys. zł.). Rodzice nie są w stanie samodzielnie sfinansować zabiegu, stąd zwracają się z wielką prośbą o pomoc. Wciąż brakuje jeszcze 19 600 zł. 

Możliwie są dwie formy pomocy Wiktorkowi:

1) poprzez stronę www.PoProstuPomagam.pl, na której prowadzona jest zbiórka „Komórki moje macierzyste moim ratunkiem”. 

2) przekazując darowiznę na rzecz Wiktorka na konto Fundacji:

Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Darowizna dla Wiktorka

wiktorek2wiktorek04

BRAK KOMENTARZY