Kolizja przez promile w organizmie

0
121

Blisko 2 promile miał sprawca czwartkowej kolizji na jednej z olsztyńskich ulic. 19-latek wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

Mimo licznych apeli policjantów wciąż zdarzają się nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu drogowego, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda na podwójnym gazie.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Poprzecznej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wynikało, że kierujący osobowym fiatem 19-latek, doprowadził do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego kia, nie zachowując należytego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

Na szczęście zarówno kierującemu osobową kią 54-latkowi jak i kierującemu osobowym fiatem nic poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 19-latek wsiadł za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

BRAK KOMENTARZY