Kolejny upalny weekend można spędzić na elbląskiej starówce

0
961

Szkicologia 2018 – czyli wakacyjny cykl otwartych warsztatów i plenerów rysunkowych – zaprasza w sobotę na swoją trzecią odsłonę. Start o godzinie 10:00 przed Ratuszem Staromiejskim. Tym razem do wspólnych działań w plenerze pt. „Wokół Katedry” zaprasza Sztukmistrzyni Malarska Aleksandra Hońko! Praktyczne ćwiczenia będą obejmowały m.in. zadania związane z perspektywa (żabią). Uczestnicy będą patrzeć w górę, mierzyć kąty, szkicować linie, wyznaczać punkty zbiegu…

PTTK Odział Ziemi Elbląskiej zaprasza na kolejny sobotni  „Spacer z przewodnikiem”. Karol Wyszyński poprowadzi śladem elbląskich kin. Zbiórka o godzinie 10:00 przy dawnym Kinie Syrena.

Niedziela to spotkania z kulturą. Rozpocznie się od rodzinnych warsztatów teatralnych organizowanych przez Spółdzielnię Socjalną IDEA. Prowadzenie: – pedagożka, aktorka pantomimy, reżyserka, animatorka kultury – Joanna Płóciennik. IDEA zaprasza rodziców z dziećmi w dwóch grupach wiekowych:

  • młodsi artyści, czyli dzieciaki do 7 roku życia- godz. 10:00
  • grupa starszaków, czyli dla tych co już chodzą do szkoły (powyżej 7)-godz. 11:30
  • Miejsce: Ratusz Staromiejski sala 100 (I piętro)

Zajęcia są bezpłatne, a ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, które zbieramy drogą e-mailową: biuro@idea.elblag.pl W tytule wpisujemy: WARSZTATY TEATRALNE, a w treści wybraną grupę, imię i nazwisko rodzica wraz z telefonem kontaktowym oraz imię i wiek. 

Dla najmłodszych w godz. 14:00-18:00 będą także przygotowane animacje w ramach Przystanku Starówka, a o godzinie 16:00 „Rozbójnicy na ulicy” z przedstawieniem „Wombat nie śpi”.

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne w ramach XXI Salonu Muzycznego Bażantarnia 2018 zaprasza na koncert „Gryf po latach”. Muszla koncertowa godz. 17:00.

Na tory w sobotę i niedzielę ponownie wyjedzie zabytkowy tramwaj Konstal 5N. Przejazdy są bezpłatne, a turystom o mieście opowiadają przewodnicy PTTK.

BRAK KOMENTARZY