Kolejny nowy posterunek policji otwarty na Warmii i Mazurach

0
694
Uczestnicy uroczystego otwarcia Posterunku Policji w Iłowo-Osadzie

Policjanci z Iłowa-Osady będą bliżej społeczeństwa. Otwarty został nowy posterunek policji. Dzięki temu funkcjonariusze będą mogli szybciej i efektywniej reagować na ich potrzeby. Posterunek to zwieńczenie oczekiwań samorządu, który wspierał ideę wynikającą z założeń MSWiA, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w małych miejscowościach. Jest to już siódmy nowo otwarty lub przywrócony posterunek w naszym regionie.

W środę (09.10.2019) odbyła się uroczystość otwarcia nowego Posterunku Policji w Iłowie – Osadzie (pow. działdowski). Wzięli w niej udział m.in. Poseł na Sejm RP Zbigniew Babalski, Senator RP Bogusława Orzechowska, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, Dyrektor Biura Prewencji KGP insp. Robert Kumor, Starosta Działdowski Paweł Cieśliński, Wójt Gminy Iłowo-Osada Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Działdowie insp. Witold Barcikowski, licznie zgromadzeni samorządowcy powiatu działdowskiego oraz zaproszeni goście i mieszkańcy.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku nadinsp. Tomaszowi Klimkowi Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie przez dowódcę uroczystości. Po odczytaniu rozkazu organizacyjnego o utworzeniu posterunku, nastąpiło symboliczne otwarcie nowej siedziby jednostki policji. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie przekazał klucz symbolizujący otwarcie Posterunku Policji w Iłowie-Osadzie asp. szt. Arkadiuszowi Masiakowi, który na podstawie rozkazu personalnego o mianowaniu na stanowisko kierownika Posterunku Policji w Iłowie-Osada, będzie dowodził posterunkiem.

Chwilę później Dziekan Dekanatu Działdowskiego ks. kanonik Adam Filarski poświęcił nową siedzibę. Po zakończeniu uroczystości przedstawiciele władz rządowych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy mogli zwiedzić nowoczesne miejsce pracy policjantów.

BRAK KOMENTARZY