Kolejny krok do stadionu

0
149

Rozpoczęły się poszukiwania, która zaprojektuje i wybuduje obiekt przy al. Piłsudskiego. W poprzednim roku samorząd Olsztyna uzyskał dofinansowanie na tę inwestycję z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Olsztyn regularnie odbudowuje i rozbudowuje bazę sportową. W ostatnich latach powstały m.in. pływalnia o wymiarach olimpijskich, przystanie nad jez. Ukiel przeznaczone dla żeglarzy i kajakarzy czy pełnowymiarowe boisko piłkarskie przy ul. Żytniej.

Jedną z najbardziej spektakularnych inwestycji było powstanie niemal od podstaw hali Uranii. Charakterystyczny obiekt, który na stałe wpisał się w tkankę Olsztyna także ze względu na historyczne wydarzenia w nim się odbywające, zyskał zupełnie nowe funkcjonalności i jest jednym z najnowocześniejszych w kraju.

– Teraz czas na następny sportowy obiekt, który wymaga przebudowymówi prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk. Właśnie rozpisaliśmy przetarg na prace związane ze stadionem miejskim.

Zadanie ma być realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Najpierw ma zostać zaktualizowana dokumentacja i zdobyte odpowiednie pozwolenia. Natomiast w zakresie robót budowlanych są m.in. rozbiórka południowej trybuny i wybudowanie w jej miejscu parkingu, wyburzenie trybuny wschodniej (od strony ul. Leonharda) i wybudowanie nowej oraz przeorganizowanie trybuny północnej.

Potencjalni wykonawcy mają czas do 7 sierpnia, żeby złożyć oferty. Natomiast zadanie powinno być zrealizowane do końca września 2026 roku.

BRAK KOMENTARZY