Kolejne miejsca obsługi podróżnych na S7 na Warmii i Mazurach

0
330
S16 czeka na wybór wariantu przebiegu drogi

– Ze względu na prace związane z montażem przyłączy energetycznych uruchomienie MOP-ów możliwe stało się dzisiaj – informuje olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do dyspozycji kierowców przeznaczyli cztery miejsca obsługi podróżnych.
Nową drogę ekspresową S7 pomiędzy Napierkami i Płońskiem udostępnialiśmy etapami od grudnia 2021 roku, mimo trwających jeszcze prac.
W grudniu ubiegłego roku Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie i na tej podstawie wdrożyliśmy docelową organizację ruchu dla drogi ekspresowej – informuje Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W kierunku Warszawy
Dodaje, że ze względu na prace związane z montażem przyłączy energetycznych uruchomienie MOP-ów możliwe stało się właśnie teraz. – Do dyspozycji kierowców przeznaczyliśmy cztery miejsca obsługi podróżnych. Dwa w okolicy miejscowości Pepłowo (dla obu kierunków jazdy) przy granicy województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego oraz dwa w pobliżu Płońska – w Ćwiklinku (w kierunku Gdańska) i Dłużniewie (w kierunku Warszawy). Są to MOP-y wyposażone w stanowiska postojowe, jezdnie manewrowe, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie – informuje Głębocki.

Przetargi na dzierżawę MOP
Uruchomione właśnie MOP-y docelowo będą przeznaczone pod usługi komercyjne. Wybrani dzierżawcy wybudują na nich stacje paliw, stanowiska obsługi pojazdów oraz obiekty gastronomiczno-handlowe. W przetargu drogowcy zaznaczyli konieczność zapewnienia przez potencjalnych dzierżawców stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz wydzielonych stanowisk wyposażonych w rampę umożliwiającą odśnieżanie oraz odladzanie pojazdu ciężarowego.

BRAK KOMENTARZY