Kolejne miasto z kolumbarium na cmentarzu

0
1038

– W końcu udało się zrealizować tę inwestycję, o którą dopytywali nasi mieszkańcy – informują władze Iławy. 

Kolumbarium to zbiorowy grobowiec do pochówku pokremacyjnego. Składa się z nisz wykonanych w ścianie pamięci na cmentarzu. Nisza to odpowiednik tradycyjnego grobu, w której znajduje się kilka miejsc na urny z prochami.

W przypadku Iławy o stworzenie takiego miejsca interpelowała radna rady miejskiej Elżbieta Prasek, która reprezentowała głos mieszkańców Iławy. – Jeżeli uda się pozyskać środki finansowe, to budowa pierwszego etapu kolumbarium ruszy już w tym roku. Docelowo planujemy kilka obiektów wzdłuż alei na cmentarzu komunalnym na ulicy Piaskowej – mówił prawie rok temu burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

Dziś dodaje: – Od lat radna Elżbieta Prasek apelowała o jego budowę. W poprzednich kadencjach pomysł ten niestety nie zyskiwał akceptacji. Tym bardziej cieszę się, że w końcu udało się zrealizować tę inwestycję, o którą przecież dopytywali nasi mieszkańcy. Już niebawem przedstawimy zasady rezerwacji nisz (w każdej zmieszczą się 4 urny) i ich koszt. Wybudowaliśmy też ossuarium, czyli mogiłę zbiorową.

BRAK KOMENTARZY