Kolejne drogi powiatowe zmodernizowane

0
2937
Zakończyła się modernizacja trzech odcinków dróg powiatowych w ramach programu „Przebudowa niebezpiecznych odcinków dróg powiatowych w powiecie olsztyńskim”, finansowanego przez budżet Państwa jako „Rozwój Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”.

Pierwsza z inwestycji została zrealizowana na drodze nr 1415N – od miejscowości Piotraszewo do drogi wojewódzkiej 507. Całkowita długość przebudowanego odcinka wynosi 4,5 km. – Cieszę się, że z każdym dniem przybywa coraz więcej wyremontowanych fragmentów dróg w naszym powiecie. Zaledwie miesiąc temu zakończył się remont drogi 1435N na 2-kilometrowym odcinku Jemiołowo-Kunki, a już w lipcu oddaliśmy do użytku kolejne 3 fragmenty dróg o łącznej długości prawie 9 kilometrów – mówiła starosta olsztyński Małgorzata Chyziak. – Zdaję sobie sprawę, że potrzeby są znacznie większe, dlatego staramy się jak najlepiej wykorzystać wszystkie możliwe środki potrzebne do odnawiania starych nawierzchni – dodała.

Drugi odcinek znajduje się na drodze powiatowej nr 1422N w miejscowości Tłokowo. Długość wyremontowanego fragmentu to 1,15 km. – W ramach inwestycji wykonaliśmy m. in. poszerzenie istniejących odcinków do 5 metrów na wszystkich modernizowanych drogach, położyliśmy nową nawierzchnię i utwardziliśmy pobocza – powiedział dyrektor Powiatowej Służby Drogowej Artur Bal. – Przebudowane zostały także zjazdy, pobocza oczyszczone, rowy odmulone, a na niektórych odcinkach zamontowane bariery energochłonne.

Świątki – Żardeniki to ostatni odcinek drogi powiatowej nr 1407N o długości 3,12 km, na którym zrealizowane zostały prace modernizacyjne. Łączny koszt przebudowanych fragmentów dróg wyniósł 2 826 824,74 zł.

 

 

BRAK KOMENTARZY