Kolejna premiera YouTube Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

0
58

Już w najbliższy piątek, 15 maja o godz. 19:00 Filharmonia Warmińsko-Mazurska im.Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie zaprasza na kolejną premierę YouTube.

Tym razem będzie to nagranie archiwalne audio z koncertu inauguracyjnego 72. sezon artystyczny 2017/2018 Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

W programie kompozycje z płyty “Feelharmony” zawierającej najpopularniejsze utwory zespołu Kroke, w całkowicie nowych, orkiestrowych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.

Kroke… Zachwycił się nimi Steven Spielberg, urzekli Petera Gabriela, koncertowali z Nigelem Kennedy. Zespół, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata.

Wszystkie do tej pory udostępnione nagrania można obejrzeć na kanale Filharmonii: www.youtube.com/FilharmoniaWarmińskoMazurska

BRAK KOMENTARZY