Kolejna impreza sportowa w Stawigudzie

0
494
Uczestnicy wyścigu na pamiątkowym zdjęciu

W sobotę 11 września w Stawigudzie odbyła się, kolejna tego lata, impreza rowerowa. Tym razem był to II Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Stawiguda.

Na starcie stanęło ponad stu  młodych zawodników z całej Polski. Ich zmagania mogli obserwować mieszkańcy Stawigudy, ponieważ zawody miały formę kryterium ulicznego. Trasa była tak opracowana, aby uczestnicy wyścigu  mogli pokazać w pełni swoje umiejętności. To dopiero druga edycja imprezy. W ubiegłym roku wyścigu nie było z powodu pandemii, a w tym roku była dużo skromniejsza od planów organizatorów- Gminy Stawiguda oraz LZS-u.

Gmina Stawiguda od lat promuje rozwój sportu na swoim terenie. Sama może się poszczycić talentami sportowymi w różnych dyscyplinach, między innymi w żeglarstwie, tenisie ziemnym, kolarstwie, szermierce, koszykówce, czy piłce nożnej. Gmina stara się je wspierać i tworzyć dobre warunki do treningu. Na jednej z kolejnych sesji rady zostanie przedstawiony do zatwierdzenia Gminny Program Stypendialny, skierowany do uzdolnionej młodzieży,  w kategoriach- osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Nie będzie to jednorazowa wypłata, ale stypendium, przekazywane co miesiąc.

Po zakończonym wyścigu najlepsi zawodnicy odebrali puchary, medale, nagrody rzeczowe i wzięli udział w integracyjnym spotkaniu, a organizatorzy myślą już o kolejnych edycjach imprezy w przyszłości.- Po pierwszej edycji, która odbyła się dwa lata temu, wyścig zyskał już pewien prestiż. Dlatego chcemy kontynuować tę imprezę w przyszłości. Mam nadzieję, że w kolejnych latach będzie jeszcze liczniejsza. W tym roku, z powodów pandemicznych, jest nieco skromniej, ale w przyszłości zamierzamy ją organizować z większym rozmachem i mamy nadzieję, że stanie się wówczas znana w całej Polsce– planuje Wójt Gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz.

red

Fotorelacja z wyścigu

BRAK KOMENTARZY