Klub szermierczy UKS Hajduczek Olsztyn prosi o pomoc

0
4442
Mistrzynie Polski w szabli w kategorii młodziczek (UKS Hajduczek Olsztyn)

Dziewczyny z klubu UKS Hajduczek Olsztyn, wywalczyły po raz pierwszy w historii tytuł Mistrzyń Polski w kategorii młodziczek. Jednak pomimo tego sukcesu, dziewczyny nie mają, jak odpowiednio się rozwijać, ponieważ brakuje na to środków finansowych.

Po raz pierwszy w historii szermierki w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli. Polski Związek Szermierczy przyznał organizację turnieju klubowi UKS Hajduczek Olsztyn. Do stolicy Warmii i Mazur przyjechało 160 szablistów z 17 klubów, w tym 25 zawodników z Hajduczka.

Szablistki z Hajduczka, w pierwszej walce o najlepszą ósemkę mistrzostw pokonały UKS 13 Białystok 36:18. W walce o finał spotkały się z silną drużyną AZS AWF Warszawa. – To kuźnia mistrzów olimpijskich. Świetni trenerzy, bardzo dobre warunki szkoleniowe, o których możemy jedynie pomarzyć. Ale my mieliśmy inne marzenia. Walka w finale – podkreśla trener UKS Hajduczek.

Szablistki „Hajduczka” pewnie pokonały szablistki z Warszawy 36:26 i awansowały do wielkiego finału. Od początku walka była niezwykle emocjonująca. Liczna grupa kibiców wspierała olsztyńskie szablistki. – Nie oddaliśmy inicjatywy przeciwniczkom. Od pierwszego do ostatniego starcia. Jestem dumny z dziewczyn. Tylko my jako jedyne w Polsce zdołaliśmy przełamać dominację TMS Sosnowiec, gdzie dziewczęta trenują pod okiem pięciu trenerów na specjalistycznej szermierczej sali, gdzie jest klasa sportowa szermierka i ogromne dofinansowanie z urzędu miasta – powiedział trener Adam Sobczyk.

Po raz pierwszy w historii olsztyńskiej szermierki klub z naszego regionu zdobył tytuł Mistrza Polski. Szablistki UKS Hajduczek (Pola Domżalska, Aniela Kozłowska, Nina Kondrusik, Klaudia Malgrem) pewnie pokonały faworytki z TMS Sosnowiec 36:29.

Na ten sukces dziewczyny pracowały niezwykle długo i poświeciły mnóstwo czasu. Jednak to dopiero początek tej sportowej drogi. Aby dziewczyny mogły się lepiej rozwijać, to potrzebują wsparcia finansowego, ponieważ pieniędzy na sport młodzieżowy w Polsce niestety brakuje. Na portalu „Polak potrafi” uruchomiona została akcja, ze zbiórką pieniędzy.

Aby dziewczyny mogły normalnie trenować i rozwijać swoje umiejętności, potrzebują sprzętu do walk treningowych (dwa bębny, kable oraz aparat sędziowski). Taki komplet kosztuje 6 tysięcy złotych. Wiadomo, że to tylko jedne z wielu kosztów, ponieważ potrzebne są również zapasy kling szablowych, a także masek szermierczych, ponieważ one bardzo szybko się zużywają. Warto dodać, że szermierka to naprawdę nie jest tani sport, ponieważ koszt ubrania jednej zawodniczki wynosi ponad 3 tysiące złotych.

Szermierka to ciągle niszowy  sport. Sponsorzy nie interesują się zbytnio tą dyscypliną. Dlatego nasza prośba, pomóżcie nam! Już teraz dziękujemy z całego serca za wsparcie – mówi trener Adam Sobczyk.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na wsparcie, to może udzielić, go na platformie “Polak potrafi” https://polakpotrafi.pl/projekt/szablistki-mistrzynie-polski?utm_source=projects

Dzięki twojemu wsparciu, będziesz mógł, siedząc przed telewizorem i oglądając sprawozdanie z kolejnej olimpiady, za kilka lat wykrzyknąć: “Znam te dziewczyny! Pomogłem im!”. To też będzie twój medal! – dodaje Pola Domżalska, jedna z mistrzyń Polski młodziczek.

BRAK KOMENTARZY