Klasy mundurowe z regionu stanęły do rywalizacji w drugiej edycji Spartakiady

0
181

II Spartakiada sportowo-obronna klas mundurowych z Warmii i Mazur odbyła się na Strzelnicy Myśliwskiej PZŁ im. Władysława Komorowskiego w Olsztynie.

Spartakiada to inicjatywa, która została po raz pierwszy zorganizowana w 2019 roku, jednak z powodu pandemii musiała zostać zawieszona. Teraz wojsko postanowiło przywrócić to wydarzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Do Olsztyna przyjechało 21 drużyn z klas mundurowych z całego województwa.

Spartakiada sportowo-obronna ma na celu nie tylko rozwijanie umiejętności fizycznych i sprawności kadetów, ale również kształtowanie wartości związanych z obronnością i służbą dla kraju. Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych konkurencjach sportowych i zadaniach z zakresu umiejętności wojskowych.

W uroczystym zakończeniu zmagań udział wzięli m.in.: wojewoda Artur Chojecki, Szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji gen. bryg. Mirosław Bryś, Zastępca Dowódcy 16. Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Dariusz Kosowski, Szef olsztyńskiego oddziału CWCR płk. Artur Lichończak, Dowódca 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Jarosław Kowalski.

„Cieszę się, że ta inicjatywa powróciła do kalendarza wydarzeń w regionie, przyczyniając się do rozwijania pasji sportowych i umiejętności wojskowych młodych kadetów” – powiedział wojewoda.

BRAK KOMENTARZY