Już od 15 grudnia zmiana rozkładu jazdy pociągów w regionie

0
256
Miliony dla PKP

Pociągi Polregio powrócą na wyremontowane linie Olsztyn-Działdowo oraz Olsztyn-Szczytno-Pisz-Ełk. Tym samym zakończy się na tych liniach funkcjonowanie autobusowej komunikacji zastępczej.

Autobusy komunikacji zastępczej nadal będą przewoziły pasażerów POLREGIO na odcinkach Olsztyn – Gutkowo oraz Olsztyn – Braniewo. Wynika to z prac remontowych prowadzonych na powyższych liniach kolejowych.

Rozkład jazdy autobusów zastępczych został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych.

Nowy rozkład jazdy jest w zasadniczej części kontynuacją obecnie funkcjonującego. Nieduże zmiany, dotyczące godzin kursowania, wynikają z potrzeb zgłaszanych przez podróżnych oraz z konieczności dostosowania się do przejazdu pociągów innych przewoźników, posiadających priorytet w konstruowaniu rozkładu jazdy.

POLREGIO zdecydowało się na kontynuację promocyjnej oferty Połączenie w dobrej cenie na odcinkach Olsztyn Główny-Olsztynek, Olsztyn Główny-Szymany Lotnisko. Zmodyfikowano ofertę na odcinku Olsztyn Główny – Dobre Miasto, gdzie obniżono cenę biletu miesięcznego do 149 zł. Do oferty Połączenie w dobrej cenie, obowiązującej w obrębie Olsztyna dodano nowy przystanek Olsztyn Śródmieście. W granicach miasta można podróżować pociągami POLREGIO z jedyne 3 zł.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, tak jak dotychczas, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków.

BRAK KOMENTARZY