“Jeżeli Platforma Obywatelska dojdzie do władzy, na pewno IPN zostanie zlikwidowany”

0
2387

W Olsztynie miała miejsce konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej, w której uczestniczyli posłowie na Sejm RP, Anna Wasilewska i Janusz Cichoń.

Podczas konferencji poruszone zostały tematy regionalne, a także sprawy krajowe. Platforma Obywatelska starała się odpowiedzieć na pytania, jakie Prawo i Sprawiedliwość kierowało w ich stronę. Na pierwszy plan jednak wysunęła się sprawa komisarza w gminie Gietrzwałd. Od 11 maja komisarzem tym jest Radosław Nojman.

-My osobiście nie do końca akceptujemy tę osobę, dlatego, że jest to kolejny polityk, a także jest to młody człowiek, który ma dopiero 29 lat. Z zawodu jest prawnikiem, a z       zamiłowania historykiem, do tej pory jest sekretarzem ruchu społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i w sumie znany jest głównie z tego, że organizował dużo uroczystości związanych z promowaniem Prawa i Sprawiedliwości. Nie ma on doświadczenia w kierowaniu, nie ma doświadczenia jako samorządowiec, a ten czas kiedy ma on za zadanie zarządzać gminą jest bardzo ważny. – powiedziała Anna Wasilewska, poseł na Sejm RP.

Poseł Anna Wasilewska, a także poseł Janusz Cichoń odnieśli się także do pytań, jakie zadawał im, jako Platformie Obywatelskiej, w ostatnim czasie rząd premier Beaty Szydło.

-Jeżeli Platforma Obywatelska dojdzie do władzy, na pewno IPN zostanie zlikwidowany, ponieważ dzisiaj jest to narzędzie polityczne do tworzenia nowej historii. Gdy będzie zlikwidowany, to wówczas zadania zostaną podzielone do Polskiej Akademii Nauk, Prokuratury Generalnej, a także przywrócimy Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

-Jeżeli chodzi o Centralne Biuro Antykorupcyjne, to jego działalność również zostanie zmieniona, ponieważ dzisiaj CBA to jest policja polityczna. Zamiast walki z korupcją, zajmuje się ono walką z opozycją, dlatego aby skutecznie walczyć z korupcją, kompetencje CBA przekażemy do Komendy Główniej Policji i Centralnego Biura Śledczego Policji. – dodała posłanka Platformy Obywatelskiej.

Platforma Obywatelska odniosła się także do programu 500+. Pieniądze z tego programu powinny być przyznawane na każde dziecko, także dla matek samotnie wychowujących dzieci, a także dla rodzin 2+1, czyli z jednym dzieckiem. Jak twierdzi Platforma Obywatelska, tylko wtedy ten program może działać prawidłowo w sferze demograficznej i to powinno spowodować więcej urodzeń.

A jak przedstawia się sprawa z emeryturami? –Nie mamy zamiaru wracać do podwyższonego wieku emerytalnego. Chcemy uruchomić system „trzynastej emerytury”, czyli dodatkowego świadczenia, dla tych, którzy przedłużają swoją aktywność zawodową. Osoby, które tą aktywność przedłużą będą mogły z tego świadczenia skorzystać. – powiedział poseł Janusz Cichoń.

BRAK KOMENTARZY