Jest decyzja organizatora juwenaliów UWM

0
797
JM Rektor UWM prof.Ryszard Górecki przekazał zgodnie ze zwyczajem klucz ,a znim władzę na uniwersyteckim kampusie żakom.

W 2021 roku Kortowiada w tradycyjnej formie ponownie została odwołana. Swoją decyzję ogłosili właśnie organizatorzy imprezy. 

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zastanawia się, czy zaprosić żaków na wydarzenia online. I pyta ich o opinię na ten temat. – Sytuacja epidemiczna w Polsce i na całym świecie jest, czego wszyscy doświadczamy, nadal trudna i nieprzewidywalna. Jest nam bardzo trudno poinformować Was, że Kortowiada, w normalnej wersji, którą wszyscy znamy i kochamy, nie odbędzie się w tym roku. Niestety nie jesteśmy w stanie zorganizować wydarzenia w tradycyjnej formie, które byłoby dla wszystkich bezpieczne. Wasze zdrowie jest dla nas najważniejsze, dlatego nie możemy nikogo narazić na jego utratę-  czytamy na stronie internetowej Kortowiady.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie informuje także, że osoby, które rok temu kupiły bilety na Kortowiadę i przenieśli je na planowaną tegoroczną edycję lub do tej pory nie podjęli decyzji, otrzymają automatyczny zwrot środków z serwisu e-Bilet. – Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że imprezy masowe na ten moment nie mogą się odbywać. Więc decyzja mogła być tylko jedna – niestety musimy odwołać Kortowiadę” – mówił w studiu Radia UWM FM Piotr Wałejko. Przewodniczący RUSS UWM zaprasza także studentów do podzielenia się swoją opinią na temat Kortowiady online. – Skierowaliśmy pytanie do studentów, czy chcą jakąś namiastkę tego wydarzenia zobaczyć. Być może powtórzymy formułę z zeszłego roku lub zrobimy coś trochę innego. Jesteśmy ciekawi opinii. Na pewno weźmiemy je pod uwagę i prawdopodobnie coś zrobimy – stwierdził.

BRAK KOMENTARZY