Jesienna zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Dywitach

0
2858
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Flickr

Gmina Dywity organizuje jesienną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu AGD i RTV. Ci, którzy chcą oddać swoje odpady, mogą zgłaszać się do 10 października.

Gmina informuje także, co zaliczane jest do odpadów wielkogabarytowych. To przede wszystkim: meble, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów.

Z kolei do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne, takie jak: deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety, części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki na śmieci lub kartony z odpadami domowymi.

Zgodnie z zapisami ustawowymi, o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, demontaż zużytego sprzętu, obejmujący usunięcie z tego sprzętu składników niebezpiecznych, materiałów i części składowych, może być prowadzony wyłącznie w zakładzie przetwarzania. W związku z tym odbierane będą tylko „elektro-śmieci” nierozebrane.

Chęć pozbycia się odpadów wielkogabarytowych można zgłaszaćpod numerem telefonu: 89 530 50 60, lub elektronicznie na adres: kwo.kwo@wp.pl.
Zgłoszenie powinno zawierać:
– imię i nazwisko,
– telefon kontaktowy,
– adres,
– informację o rodzaju odpadów.

BRAK KOMENTARZY