Jeden złapany podczas kradzieży w sklepie, drugi kiedy uciekał przed policjantami

0
301
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Jednym z wielu zadań policjantów w codziennej służbie jest ustalanie miejsca przebywania i zatrzymywanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Niektórzy poświęcają wiele energii, by skutecznie ukryć się przed funkcjonariuszami, a inni zachowują się jakby nie wiedzieli o tym, że są poszukiwani.

Jedni ukrywają się latami, zmieniając miejsce pobytu, posługując się fałszywymi danymi i co chwilę zerkając przez ramię, czy ktoś ich nie obserwuje. Inni czasami nawet nie mają świadomości, że przez niezapłacone grzywny lub niereagowanie na wezwania sądu znaleźli się na liście osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Do pierwszego zatrzymania doszło na terenie Iławy. Policjanci zostali poinformowani o kradzieży w jednym z lokalnych marketów. Funkcjonariusze natychmiast tam pojechali. Okazało się, że kradzieży dokonał 41 – latek. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Jak ustalili policjanci  kradzież to nie jedyne przewinienie 41-latka. Mieszkaniec województwa mazowieckiego był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawiania wolności. Mundurowi przetransportowali 41 – latka do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 4 lata i 2 miesiące.

Następnego poszukiwanego zatrzymali policjanci po tym jak ustalili miejsce przebywania 55 – latka. Funkcjonariusze pojechali na teren gminy Zalewo, gdzie miał mieszkać mężczyzna. 55 – latka nie było jednak w domu. Okazało się, że przed przybyciem funkcjonariuszy się oddalił. Jednak nie trwało to długo bo chwilę później policjanci z zespołu ds. poszukiwań zatrzymali szukanego mieszkańca gminy Zalewo. Mężczyzna pojechał już do zakładu karnego, gdzie spędzi rok za kradzieże z włamaniami.

BRAK KOMENTARZY