Jeden telefon, który może uratować życie

0
139

W okresie zimowym policjanci prowadzą wzmożone działania mające na celu kontrolę miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą się temperaturą.

Godną pochwały postawę zaprezentowała mieszkanka Olecka, która w piątek w nocy (03.02.2023) zadzwoniła na numer alarmowy i zgłosiła, że na jednej z klatek leży mężczyzna, który może potrzebować pomocy. Na miejscu okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy, ale wychłodzony. Dzięki szybkiej reakcji kobiety oraz przybyłych na miejsce policjantów bezdomny otrzymał pomoc, a następnie trafił do szpitala na obserwację.

W czwartek (02.02.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie śpiącym na przystanku autobusowym w gminie Purda. Na miejsce został wysłany policyjny patrol w celu zweryfikowania informacji.

Funkcjonariusze zastali tam mężczyznę pod wpływem alkoholu. Okazało się, że jest on bezdomny i nie ma gdzie się udać w bezpieczne miejsce. Z uwagi na utrzymującą się niską temperaturę i wcześniej wypity alkohol, policjanci doprowadzili go do izby wytrzeźwień, gdzie w cieple spędził noc.

BRAK KOMENTARZY