Jeden schował się z narkotykami pod podłogę, a drugi wpadł podczas kontroli drogowej

0
187
charset=Ascii

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego i Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz policjanci z Iławy, zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości 384 tys. zł. 

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego i Morskiego OSG oraz policjanci z Iławy wspólne działania na drogach Warmii i Mazur. Zadania były ukierunkowane na zwalczanie przemytu nielegalnych towarów. Wówczas do kontroli drogowej zatrzymano w gminie Lubawa 29-latka kierującego bmw. Okazało się, że mieszkaniec powiatu iławskiego przewozi narkotyki. W jego aucie ujawniono ponad 450 g marihuany i blisko 10 g amfetaminy. Przeszukano jego mieszkania i znaleziono 164 g mefedronu. Łączna czarnorynkowa wartość zdeponowanych narkotyków wynosi 30 tys. zł. Ponadto zabezpieczono 120 tys. zł w gotówce. Funkcjonariusze z W-MOSG i MOSG, kontynuując działania, weszli na przeszukanie posesji w Elblągu, a dokładniej ogródka działkowego. Kiedy 40-latek zobaczył funkcjonariuszy Straży Granicznej wyprodukowane narkotyki spakował w reklamówkę i schował się pod podłogę. Okazało się, że działkowicz zamiast uprawiać warzywa zajął się produkcją narkotyków. Na miejscu zabezpieczono prawie 3,8 kg amfetaminy oraz ponad 2 kg marihuany. A w pojeździe zaparkowanym przed posesją ujawniono również marihuanę, amfetaminę i tabletki ecstasy. Ponadto zabezpieczono opakowania po płynnej amfetaminie i kwasie siarkowym, kofeinę oraz sprzęt służący do produkcji środków odurzających. Czarnorynkowa wartość narkotyków wynosi 354 tys. zł.
Zatrzymanym w trakcie kontroli drogowej mężczyzną, zajęli się policjanci z Iławy, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Natomiast drugiego zamieszanego w narkotykowy biznes przejęli funkcjonariusze Straży Granicznej.

BRAK KOMENTARZY