Jeden kierował audi mając 2,2 promila, a drugi jeździł pod wpływem narkotyków

0
225

Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Właśnie takich nieodpowiedzialnych kierowców policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego.

Do pierwszego zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy doszło w czwartek (13.06.2024 r.) po zgłoszeniu przez świadka. Mężczyzna oświadczył, że drogą Susz – Iława jedzie kierowca, który łapie pobocze, ścina zakręty i może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku.

Dzięki dokładnym informacjom od świadka, który przekazywał dane o położeniu kierującego audi, policjanci szybko zatrzymali mężczyznę. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem 42-latka pokazało 2,2 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie.

Tymczasem policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu, który jeździ peugeotem może posiadać przy sobie narkotyki. W trakcie czynności policjanci zatrzymali mężczyznę, gdzie potwierdzili swoje przypuszczenia. Okazało się, że 24-latek miał przy sobie jak i w pomieszczeniach do niego należących schowane ponad 17 gramów amfetaminy oraz 18 tabletek MDMA.

Mieszkaniec powiatu oświadczył, że narkotyki te posiadał na własny użytek i przed jazdą też zażywał. Dlatego od mężczyzny została również pobrana krew do badania, które wykaże czy mężczyzna kierował pod działaniem narkotyków. Usłyszał zarzut za posiadanie narkotyków, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zatrzymali także prawo jazdy mężczyźnie.

BRAK KOMENTARZY