Jarmark Wigilijny w Olsztynku

0
1759

Już 18 grudnia Olsztynecki Jarmark Wigilijny będzie kusił zapachami, łakociami i przypominał, że „coraz bliżej święta…”. Organizatorzy przygotowali moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

W bożonarodzeniową atmosferę wprowadzi nas Kiermasz Świąteczny, który będzie dobrą okazją do zrobienia przedświątecznych zakupów. Na straganach prócz ozdób i dekoracji choinkowych pojawią się również tradycyjne wyroby, przyprawy i zioła, ręcznie szyte zabawki oraz słodycze. Będzie to również doskonała okazja by wybrać odpowiednią choinkę.

Skansen w Olsztynku przygotował atrakcyjną ofertę warsztatów świątecznych, podczas których będzie można dekorować pierniki, wykonać samodzielnie świąteczne stroiki, ozdoby na choinkę oraz czapki dla elfów Świętego Mikołaja. Warsztaty odbędą się w Salonie Wystawowym w Olsztynku, gdzie zaprezentują się także przedszkolaki i uczniowie Powiatowej Szkoły Muzycznej w Olsztynku. O godz. 14.00 rozpocznie się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią m.in. olsztynecki chór kameralny Arte Del Canto, chór „Swojska Nutka” , kapela ludowa Śparogi oraz zespół Szarlotka, Diamonds i Budyń.

O część artystyczną wydarzenia zadba Miejski Dom Kultury w Olsztynku. Na głównej scenie w rynku miejskim odbędą się świąteczne prezentacje w wykonaniu przedszkolaków i uczniów olsztyneckich szkół, z którymi będzie można wspólnie pośpiewa

kolędy. Rozstrzygnięty zostanie konkurs na świąteczną podłaźniczkę i ozdobę choinkową. Dodatkową atrakcją (zwłaszcza dla najmłodszych) będzie „Jarmarkowe przedszkole w Ratuszu” oraz Stoisko Elfów, na którym będzie można przebrać się i wziąć udział w sesji zdjęciowej ze Św. Mikołajem, Królową Śniegu, Elsą i Anną.

Zmarzniętych rozgrzeje burmistrzowskie „co nieco”. Na gościnę przy „Świątecznych smakach i przysmakach” zaprosi również Zespół Szkół w Olsztynku.

Zwieńczeniem Jarmarku będzie „Żywa Szopka”. W rolę biblijnych postaci wcielą się tym razem sołtysi z Gminy Olsztynek. O godz. 16:00 zostanie rozświetlona olsztynecka choinka oraz zapalone światełko wigilijne.

BRAK KOMENTARZY