Japończycy z pomocą Ukrainie

0
630

wizytę w Olsztynie i w regionie złożył młody, japoński piłkarz. Cykl wydarzeń, w których bierze udział, organizowany jest przy okazji programu wymiany japońsko-polsko-ukraińskiej, wspieranego przez Ambasadę Japońską w Warszawie.

Wydarzenie zorganizowała jedna z firm, zajmujących się szeroko pojętym marketingiem sportowym, która ma siedzibę w Olsztynie. Jest jednocześnie zaangażowana w pomoc Ukrainie.

Jednym z takich wydarzeń pomocy Ukrainie poprzez wydarzenia sportowe jest zaproszenie japońskiego młodego piłkarza do Polski i jego uczestnictwo w kilku treningach z polskimi i ukraińskimi kolegami.

– Jestem pierwszy raz w Polsce – mówi 15-letni Shuta Ichikawa. – Bardzo mi się tu podoba. Szczególnie urokliwe są krajobrazy i otaczająca Was przestrzeń.

Japoński piłkarz jest podopiecznym Yasuhiro Kato, który przed laty reprezentował barwy Stomilu Olsztyn. Teraz w swojej ojczyźnie, w mieście Gamagori prowadzi swoją akademię piłkarską, w której trenuje 120 młodych zawodników.

Młody Japończyk trenował w Akademii Piłkarskiej Stomilu, wziął także w zajęciach w Dobrym Mieście. W piątek (12 sierpnia) po południu ma wziąć udział w spotkaniu w restauracji japońskiej na Starym Mieście, gdzie mieszkańcom Olsztyna będą pokazywane rytuały parzenia herbaty po japońsku.

BRAK KOMENTARZY