Jakie funkcje powinien mieć ekspres do kawy?

0
671

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup profesjonalnego ekspresu do kawy, z pewnością zastanawiasz się, jakie dodatkowe funkcje powinien posiadać. Kawa jest na tyle kultowym napojem, że istnieją setki rodzajów urządzeń do jej przygotowania, a wiele z nich znacznie się od siebie różni. Producenci prześcigają się również we wprowadzaniu innowacji, które mają za zadanie ułatwić przygotowanie kawy. Jak rozpoznać, które funkcje są przydatne, a bez których możemy się obejść?

Przydatne funkcje w ekspresie do kawy

Poniżej przedstawiamy funkcje w ekspresie do kawy, które ułatwią Ci przygotowanie ulubionego napoju kawowego.

Ruchoma dysza

Dysza, która reguluje wylot zaparzonego napoju w wielu modelach jest przymocowana na stałe. Jeżeli jesteś zwolennikiem picia espresso bądź małych filiżanek kawy, nie powinno być to dla Ciebie problemem. Jeżeli jednak lubisz pić kawę z dużego kubka lub z wysokiej szklanki, możliwość ustawienia wysokości dyszy bywa nieoceniona. Inną zaleta tego rozwiązania jest także fakt, że dysze można obniżyć do wysokości niższych szklanek co zapobiegnie rozpryskiwaniu się kawy na obudowę ekspresu.

Młynek do kawy

Wbrew pozorom nie wszystkie ekspresy są wyposażone w tę funkcję. Obecność młynka do kawy wbudowanego w urządzenie jest o tyle istotna, że wówczas mamy pewność, że zostanie odmierzona i zmielona odpowiednia ilość kawy. Dodatkowo, jeżeli chcesz cieszyć się smakiem i aromatem świeżo zmielonych ziaren, eliminuje to konieczność zakupu młynka osobno.

Podgrzewanie kubków i filiżanek

Rozwiązanie, które może wydać się fanaberią, jednak ma swoje praktyczne zastosowanie. Podstawiając zimną filiżankę i nalewając do niej napój sprawiamy, że oddaje on część swojego ciepła do naczynia. Jeśli pijesz kawę z większych rozmiarów szklanek lub kubków nie odgrywa to aż tak znaczącej roli, jednak w przypadku niewielkich filiżanek lub szklanek do espresso może wyraźnie ochładzać kawę. Wiele modeli, aby zapobiec temu zjawisku, wyposażonych jest w podgrzewane tacki, które ogrzewają naczynia.

Automatyczne czyszczenie

Rozwiązanie nie tylko wygodne, ale również bardzo praktyczne. Ekspresy z wbudowaną funkcją automatycznego czyszczenia najczęściej po każdym użyciu przepłukują systemu sprzętu gorącą wodą z dozownika. Zapobiega to osadzaniu się resztek kawy oraz oszczędza nam wiele pracy związanych z higieną ekspresu. Dodatkowo wiele z nich ma również wbudowane programy na okresowe czyszczenie całego urządzenia, np. odkamienianie.

Wybór ekspresu – podsumowanie

Kawa jest ponadczasowym napojem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Mało tego, wzrasta świadomość konsumentów, którzy pragną przyrządzać kawę w profesjonalny sposób w zaciszu swojego domu. Dlatego tak wielu z nas decyduje się na zakup profesjonalnego urządzenia, które ułatwi nam to zadanie. Warto zapoznać się z ofertą ekspresów do kawy w sklepie Świat Ekspresów, aby wybrać model, który zaspokoi nasze wszystkie potrzeby i sprawi, że przygotowanie ulubionej kawy będzie przyjemnością.

Źródło zdjęć: freepik.com

BRAK KOMENTARZY