Jak wybrać piekarnik do zabudowy?

0
469

Piekarnik do zabudowy to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz uzyskać wrażenie spójności i harmonii w swojej kuchni. Taki sprzęt doskonale wkomponuje się w każdą aranżację. Niemniej na rynku dostępne są różne rodzaje piekarników. Podpowiadamy zatem, czym kierować się przy wyborze. 

Piekarnik elektryczny – wygoda i funkcjonalność w twojej kuchni

Jeśli szukasz piekarnika do zabudowy, to koniecznie pomyśl o funkcjonalnym piekarniku elektrycznym. Znajdziesz takie piekarniki na sferis.pl (kliknij tutaj: https://www.sferis.pl/piekarniki-3334).

Piekarniki elektryczne mają wiele zalet; zapewniają równomierne pieczenie i szybko się nagrzewają. Są to urządzenia energooszczędne, wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Dzięki poszczególnym programom precyzyjnie przygotujesz różne dania. Takie urządzenia uznawane są za niezwykle bezpieczne. Są wyposażone w funkcje zabezpieczające, takie jak blokada dla dzieci czy system chłodzenia.

Ponadto piekarniki do zabudowy idealnie dopasują się do twoich potrzeb. Taki sprzęt możesz umieścić w ciągu szafek dolnych lub na takiej wysokości, aby nie musieć się schylać.

Na co zwrócić uwagę, wybierając piekarnik?

Kiedy wybierasz piekarnik do swojej kuchni, musisz zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii.

  • Wymiary – piekarnik musi idealnie pasować do zabudowy. Zastanów się, ile możesz przeznaczyć na niego miejsca i dokładnie wymierz przestrzeń pod piekarnik. Pozwoli to dobrać pasujące urządzenie.
  • Pojemność – warto mieć świadomość, że piekarniki różnią się pojemnością. Musisz zatem wziąć pod uwagę swoje potrzeby. Jeżeli często pieczesz i używasz dość dużych form czy naczyń do pieczenia, to zdecyduj się na większy piekarnik (optymalne będzie urządzenie o pojemności około 60-70 l). Analogicznie; jeśli mało pieczesz i głównie są to dania, które nie wymagają dużych foremek, to zdecyduj się na mniejszy piekarnik (na przykład taki o pojemności 40 l).
  • Klasa energetyczna (energooszczędność) – o poziomie energooszczędności świadczy podawany przez producenta parametr, oznaczony literami alfabetu. Wybierz sprzęt klasy A, jeśli zależy ci na energooszczędności.
  • Sposób czyszczenia – kupując nowy piekarnik, warto zdecydować się na urządzenie, które jest łatwe w utrzymaniu czystości. Dobrym wyborem są piekarniki z czyszczeniem pyrolitycznym i katalitycznym. Zabrudzenia są wówczas zamieniane w popiół, który można łatwo usunąć. Niektóre modele piekarników wyposażone są natomiast w funkcję samoczyszczenia Hydro, Para czy EcoClean. To świetne rozwiązania, dzięki którym piekarnik zawsze będzie idealnie czysty.
  • Systemy bezpieczeństwa – nowoczesne piekarniki mają systemy bezpieczeństwa. Wybierz model wyposażony w technologię „chłodne drzwi” (drzwiczki są wówczas zimne, mimo że w piekarniku panuje wysoka temperatura). Niektóre piekarniki mają także blokady dla dzieci czy funkcję automatycznego wyłączania.

Jakie funkcje mają nowoczesne piekarniki elektryczne?

Piekarniki elektryczne mają wiele przydatnych funkcji. Na jakie z nich warto zwrócić uwagę?

  • Termoobieg – ta funkcja pozwala zaoszczędzić czas i energię. Potrawy można przyrządzić w temperaturze niższej nawet o 20 stopni i nie trzeba ich obracać.
  • Różne funkcje i programy – funkcje grillowania, gotowania mikrofalowego, rożna czy opiekania umożliwiają przygotowanie rozmaitych dań. Przydatna jest także funkcja gotowania na parze, która pozwala na przyrządzanie zdrowych posiłków. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na funkcję rozmrażania.
  • Aplikacja mobilna – dużym ułatwieniem jest możliwość sterowania urządzeniem z poziomu aplikacji na smartfona.

BRAK KOMENTARZY