Jak się tańczy „Białe tango”?

0
482

Do białego tańca panie proszą panów, taka też zasada obowiązuje w spektaklu – kto poprosi panów do tanga dowiecie się już w kwietniu.

Historia zaczyna się w olsztyńskim kebabie, jesteśmy świadkami spotkania trójki Polaków z prawdziwą warmińską Królewną. Poszukuje ona  swojego serca, które najprawdopodobniej ukradła czarownica, bowiem „Białe tango” to dramat zawierający warmińsko-mazurskie legendy. Początkowo widzom towarzyszy śmiech, jednak z minuty na minutę sytuacja budzi coraz większe zaskoczenie. Nietypowa wizyta  Królewny staje się okazją, aby bohaterowie przyjrzeli się kondycji własnego sumienia i ludzkiej duszy.  Michał Kaźmierczak (autor tekstu) oraz twórcy spektaklu stawiają przed widzami pytania: Czym w zasadzie jest serce? Jakie ono jest w XXI wieku? Czy mechanizmy społeczne zmieniły się w obecnej rzeczywistości? W XXI wiek wkrada się duch mitów i baśni, stare wierzenia stają obok współczesnych kontrowersji.

„To nasza propozycja  już dla starszej młodzieży, adresujemy ten tytuł także dla grup szkolnych, dlatego dodatkiem do spektaklu są materiały edukacyjne. Nie jest to tradycyjny i standardowy program do spektaklu, ale oferta stworzona we współpracy z pedagogami. Broszura jest wciąż dostępna na stronie internetowej.  To swego rodzaju słownik lub mapa myśli, do której warto zajrzeć jeszcze przed spektaklem.” – tłumaczy Anna Ratkowska, zastępca dyrektora OTL.

Białe tango” – 12/13/14 kwietnia, godzina 19:00

Cennik zgodnie z informacjami na stronie: www.teatrlalek.olsztyn.pl

BRAK KOMENTARZY