IV Festiwal Muzyki Sakralnej w Bartągu

0
3415

Festiwal Muzyki Sakralnej  to od czterech lat spotkania z chórami mającymi w swoim repertuarze taką muzykę. Festiwal miał swoje edycje w rożnych kościołach parafialnych na terenie gminy Stawiguda ,ale w tym roku znowu zagościł w kościele  parafialnym  św. Jana Ewangelisty i Sanktuarium Opatrzności Bożej w Bartągu.

Z pomysłem i ideą festiwalu od jego początku związany jest dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie, Witold Lubowiecki.

W tym roku w festiwalu wystąpiły cztery chóry Konsonans z Tomaszkowa, Legenda ze Stawigudy, Moderato z Barczewa i Cantores Bertungenses z Bartąga. Wśród wykonanych pieśni znalazły się łacińskie z kanonu liturgicznego Kościoła katolickiego,  jak utwór Ave Maria, czy Misericordiae, ale również  pieśni ludowe i hymny jak  Gaude Mater Polonia.

W liturgii Kościoła katolickiego trudno jest się obyć bez śpiewu.  Św. Augustyn powiedział: „Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli”.Ksiądz Grzegorz Mocarski, dyrygent bartąskiego chóru, jest przekonany, że śpiew pomaga nam w każdej sytuacji i zachęca, żeby z terapii wokalnej korzystać w sytuacjach nie tylko radosnych, ale właśnie  częściej w chwilach smutku.

Zobacz naszą relację wideo: 

Fotorelacja

BRAK KOMENTARZY