Inwestycje trujące Warmię i Mazury? Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, Adamem Bodnarem w Olsztynie

0
235
Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich fot. Kluczek, rpo.gov.pl

Zaniepokojony informacjami z regionu, Rzecznik Praw Obywatelskich przyjeżdża do Olsztyna, aby osobiście porozmawiać z mieszkańcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Otwarte spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem odbędzie się 23 maja o godzinie 9 w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Tarasa Szewczenki 1. 

Na spotkaniu każdy uczestnik będzie mógł bezpośrednio opowiedzieć zarówno o trujących inwestycjach, jak i problemach z dojazdem do małych miejscowości, dostępem do lekarzy, możliwości poruszania się po mieście na wózku i z wózkiem, działaniu sądów, prawach dzieci w kontaktach z rodzicami po rozwodzie, czy nierównym traktowaniu na uczelni.

Pod Wrześnią dzięki zgłoszeniu z takiego spotkania RPO doprowadził do zablokowania rozbudowy ferm kurzych. W Chełmie spotkanie doprowadziło do powstania klubu dla osób dorosłych z poważną niepełnosprawnością umysłową.

Porozmawiajmy o Waszych problemach. Zastanówmy się na spotkaniu, co mieszkańcy Olsztyna i okolic mogą wspólnie zrobić w swoich sprawach. RPO powie, jak może pomóc ze swojej strony – zachęcają organizatorzy.

Po spotkaniu tego samego dnia na stronie RPO.GOV.PL pojawi się relacja ze spotkania z odnośnikami do podobnych spraw, którymi zajmował się RPO. Relację tę organizatorzy przekażą również do lokalnych władz.

We wtorek Adam Bodnar słuchał mieszkańców Bartoszyc i Elbląga, dziś będzie w Mrągowie.

BRAK KOMENTARZY