Indykpol AZS Olsztyn zakończył udział w Pucharze Polski

0
218
fot. Biuro Prasowe Indykpol AZS Olsztyn

W ćwierćfinale Pucharu Polski, Indykpol AZS Olsztyn musiał uznać wyższość na wyjeździe ekipy PGE Skry Bełchatów 1:3. Tym samym akademicy zakończyli swoją przygodę w rozgrywkach pucharowych.

We wtorkowym spotkaniu w Bełchatowie, siatkarze Indykpolu AZS musieli poradzić sobie bez dwóch najskuteczniejszych zawodników. Kontuzji nie wyleczył jeszcze Jan Hadrava, a problemy zdrowotne (grypa), wykluczyły z gry także Wojciecha Żalińskiego. Mecz w wyjściowej szóstce rozpoczęli m.in Mateusz Mika czy Remigiusz Kapica.

Po pierwszej wygranej partii przez bełchatowian, w drugiej górą byli olsztynianie. Mimo walki w kolejnych odsłonach spotkania, trzeci i czwarty set padły łupem gospodarzy, którzy awansowali do turnieju finałowego Pucharu Polski.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dysponowali tego dnia dokładniejszym przyjęciem (49% do 32%) oraz zdobyli więcej punktów dzięki zagrywce (6:1 w asach). Bełchatowianie natomiast byli skuteczniejsi w ataku (50% do 43%) i więcej razy skuteczniej zablokowali rywala (13:8). Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród olsztynian był Remigiusz Kapica (16 pkt.), a u gospodarzy Mariusz Wlazły i Artur Szalpuk (po 17 pkt.).

Pomimo porażki widać, było pozytywne akcenty w grze olsztyńskiej drużyny. Największym atutem była zagrywka, która przyniosła bardzo dużo punktów. Olsztynianom nie udało się jednak utrzymać stabilizacji w ataku i głównie to sprawiło, że ten mecz przegrali.

BRAK KOMENTARZY