Indykpol AZS Olsztyn zakończył sezon tuż za podium

0
1065
Jan Hadrava był najlepiej punktującym siatkarzem w olsztyńskiej drużynie

Olsztyńscy siatkarze nie zdobyli medalu w tym sezonie Plus Ligi. W rywalizacji o brązowy medal olsztynianie ulegli Treflowi Gdańsk.

To mógł być historyczny sezon dla olsztyńskiej siatkówki, ponieważ AZS miał wielką szansę aby po dziesięciu latach powrócić na podium. O brązowy medal olsztynianie rywalizowali z Treflem Gdańsk. Oba zespoły były rewelacją rozgrywek, a medal mógł być świetnym ukoronowaniem tego sezonu.

Ostatecznie to gdański zespół okazał się lepszy, wygrywając w Olsztynie 2:3 i na własnym parkiecie 3:1. W drugim meczu olsztyńskim siatkarzom wyraźnie zabrakło już “paliwa” i  nie potrafili dotrzymać kroku bardzo dobrze dysponowanym siatkarzom z Gdańska. Ostatecznie AZS zajął najgorsze dla sportowców, czwarte miejsce, ale i tak może uznać ten sezon za bardzo udany.

AZS bardzo dobrze prezentował się w drugiej części fazy zasadniczej, a także w fazie play-off. Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc pozostał mały niedosyt, że nie udało się wywalczyć medalu, ale przed sezonem czwarte miejsce, wszyscy w Olsztynie wzięliby w ciemno. Teraz czas na odpoczynek i kompletowanie składu na przyszły sezon. Wiadomo, że czeka nas kilka zmian w składzie, ale o tym zapewne dowiemy się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

BRAK KOMENTARZY