Indykpol AZS Olsztyn rozegrał pierwsze mecze sparingowe

0
710
Indykpol AZS Olsztyn po sparingach z Treflem Gdańsk fot. biuro prasowe Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn mają za sobą pierwsze spotkania sparingowe. Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego, dwukrotnie w Rypinie zmierzyli się z Treflem Gdańsk.

Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem akademików 4:1. Spotkanie układało się po myśli akademików z Kortowa, a ich rywale zagrozili tylko w trzecim secie. Najskuteczniejszym zawodnikiem Indykpolu AZS byli Remigiusz Kapica (17 punktów) i Paweł Pietraszko (16 pkt.)

Oba zespoły spotkały się również dzień później. Pierwsze dwie partie należały w pełni do olsztynian, którzy zasłużenie objęli prowadzenie 2:0. W trzecim i czwartym secie obserwowaliśmy tzw. dorzutki. Każdy zespół oddawał po trzy zagrywki pod rząd, a gdy jedna z nich została zaserwowana w aut bądź siatkę, trener drużyny serwującej „dorzucał” piłkę na drugą stronę, aby można było rozegrać akcje. Trener Montagnani desygnował do gry zawodników rezerwowych. Obie partie zakończyły się zwycięstwem gdańszczan, a całe spotkanie remisem 2:2.

Kolejnym sprawdzianem dla siatkarzy ze stolicy Warmii i Mazur będzie turniej w Gostycynie (28-29 września), w którym udział wezmą: BKS Visła Bydgoszcz, Trefl Gdańsk i niemiecki Netzhoppers KW.