Indykpol AZS Olsztyn przegrał piąty wyjazdowy mecz

0
1721
Robert Andringa

Indykpol AZS Olsztyn mierzył się z ONICO Warszawa. Mecz odbył się na warszawskim Torwarze i przyniósł wiele emocji.

Oba zespoły miały przed rozpoczęciem spotkania tyle samo punktów w ligowej tabeli, dlatego mecz ten był niezwykle ważny. Pierwszy i drugi set wyglądał praktycznie tak samo. Przez całego seta drużyny grały punkt za punkt. Owszem zdarzało się, że zmieniały się na prowadzeniu, ale żadna z nich nie mogła odskoczyć swojemu rywalowi. W tych partiach Paweł Woicki, rozgrywający olsztyńskiej drużyny, bardzo dużo piłek posyłał do swoich środkowych. Były dwie przyczyny takiego stanu rzeczy. Po pierwsze olsztynianie mieli dobre przyjęcie i dlatego olsztyński rozgrywający miał spore pole manewru, a po drugie skrzydłowi mieli duże problemy ze skończeniem ataku.

Niestety, ale trudno bez skuteczności ze skrzydła wygrać mecz. Dwa pierwsze sety rozstrzygnęły się w końcówce i górą byli gospodarze, którzy wygrali je w stosunku 25:22. W trzeciej partii AZS wskoczył na wyższy poziom. Olsztynianie lepiej zagrali zagrywką, a także skończyli kilka ważnych kontr, natomiast goście popełnili kilka prostych błędów. Dzięki temu olsztynianie odskoczyli na kilka punktów i kontrolowali seta do końca, wygrywając go 25:20.

Wydawało się, że siatkarze z Olsztyna pójdą za ciosem również w czwartej partii, ale stało się zupełnie inaczej. Olsztynianie mieli problemy z przyjęciem zagrywki, a równocześnie stracili również skuteczność w ataku. Gra kompletnie się rozsypała. W pewnym momencie tego seta warszawianie prowadzili już dziewięcioma punktami. AZS zerwał się jeszcze do odrabiania strat, ale ostatecznie przegrał seta 25:22. Cały mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla ONICO Warszawy.

W tym sezonie olsztynianie rozegrali sześć wyjazdowych spotkań i przegrali aż pięć z nich. Przy tak wyrównanej stawce zespołów, każdy punkt jest ważny, a tyle strat w meczach wyjazdowych może mieć na koniec sezonu poważne konsekwencje.