Indykpol AZS Olsztyn przed jednym z ważniejszych spotkań w tym sezonie

0
774

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wciąż pozostają w walce o play-off. Kolejnym krokiem będzie wtorkowe, wyjazdowe spotkanie z MKS Będzin.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w dobrych nastrojach przystępują do wtorkowego starcia z MKS Będzin. Przypomnijmy, iż akademicy z Kortowa w miniony czwartek pokonali przed własną publicznością BKS Visłę Bydgoszcz 3:0. Z dorobkiem 26 punktów, akademicy z Kortowa zajmują w ligowej tabeli 9. miejsce. Olsztynianie tracą do 8 lokaty, premiowanej awansem do fazy play-off, tylko 2 punkty.

Natomiast zawodnicy prowadzeni przez trenera Jakuba Bednaruka, po słabym początku sezonu, w drugiej jego części radzą sobie znacznie lepiej. Będzinianie zajmują w ligowej tabeli 11 miejsce, z dorobkiem 24 punktów. Złożyło się na to 9 zwycięstw i 13 porażek. W ostatniej kolejce, ekipa ze Śląska uległa na wyjeździe Treflowi Gdańsk 1:3.

Zapowiada się naprawdę ciekawe spotkanie, ponieważ obie drużyny są w dobrej dyspozycji. Będzinianie już od kilku spotkań prezentują bardzo solidną siatkówkę, natomiast u siatkarzy z Olsztyna ta poprawa gry, była zauważalna, zwłaszcza w poprzednim meczu. Sami siatkarze podkreślają, że gra znowu sprawia im ogromną radość, a to się przekłada na lepsze wyniki.

Wynik tego meczu może mieć ogromny wpływ na miejsce w tabeli obu drużyn. Ewentualna porażka, którejś z drużyn, praktycznie zamyka im szansę awansu do fazy play-off. W pierwszym spotkaniu, pomiędzy tymi drużynami,  górą byli siatkarze MKS Będzin, zwyciężając 3:2.

BRAK KOMENTARZY