Indykpol AZS Olsztyn awansował do finału PreZero Grand Prix

0
1001

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn awansowali do turnieju finałowego PreZero Grand Prix PLS. Akademicy z Kortowa zajęli drugie miejsce podczas turnieju w Warszawie. Akademicy w trzech spotkaniach, odnieśli dwa zwycięstwa.

Barwy Indykpolu AZS Olsztyn reprezentowali: Jędrzej Gruszczyński, Przemysław Stępień, Jakub Czerwiński, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba, Jakub Ciunajtis i Wojciech Żaliński. Trenerem zespołu był Mateusz Nykiel, a sztab uzupełni również fizjoterapeuta – Tomasz Iwulski.

W pierwszym meczu, Zielona Armia zmierzyła się z Ślepskiem Malow Suwałki. Choć lepiej seta rozpoczęła ekipa z Suwałk, to w kolejnych fragmentach inicjatywę przejęli olsztynianie i to oni odnieśli zwycięstwo (25:21). Kolejna odsłona była również ciekawym widowiskiem. Siatkarze Ślepska utrzymywali przez większość seta kilka punktów przewagi. I choć akademicy z Kortowa zniwelowali straty, to końcówka należała do ich rywali, którzy doprowadzili do tie-breaka. W nim lepsi okazali się siatkarze Indykpolu AZS 15:10. Statuetkę MVP otrzymał Jakub Czerwiński.

W drugim meczu, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur spotkała się z PGE Skrą Bełchatów. Pierwsza partia była dość wyrównana, a obie ekipy grały punkt za punkt. Ostatecznie inauguracyjna partia zakończyła się zwycięstwem Skry 25:23. Podobny przebieg miała druga odsłona. W połowie seta, na kilka „oczek” odskoczyli olsztynianie i gdy wydawało się, że doprowadzą oni do tie-breaka, to bełchatowianie zaczęli odrabiać straty. Więcej zimnej krwi zachowali siatkarze PGE Skry, którzy zwyciężyli 29:27 i w całym spotkaniu 2:0.

W ostatnim meczu turnieju, który rozpoczął się zaledwie 20 minut po zakończeniu spotkania ze Skrą, siatkarze Indykpolu AZS zmierzyli się z Krispol Września. Olsztynianie od początku narzucili swój rytm gry, pewnie wygrywając 25:22. Role odwróciły się w drugiej partii, kiedy to do głosu doszli pierwszoligowcy. Zwyciężyli 25:19 i tym samym awans do turnieju finałowego miał rozstrzygnąć się w tie-breaku. Doświadczenie i wola walki stały po stronie Indykpolu AZS Olsztyn, który zwyciężył 16:14, jak i całe spotkanie 2:1. Statuetkę MVP otrzymał Jędrzej Gruszczyński.

Indykpol AZS Olsztyn zajął 2. Miejsce w turnieju, awansując tym samym do zmagań finałowych. Finał PreZero Grand Prix PLS odbędzie się w dniach 8-9 sierpnia w Gdańsku. W sobotnim ćwierćfinale (godz. 15:30), Zielona Armia zmierzy się z KGHM Cuprum Lubin. Transmisja na sportowych antenach Polsatu.