Iława stawia na elektromobilność

0
196

Iława wykonała kolejny krok do elektromobilności. Do miasta dotarły dwa autobusy elektryczne Youtong. 

Yutong E8 to liczący blisko 9 metrów autobus, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Komfort podróżowania zapewnia niskopodłogowa konstrukcja oraz wydajny system klimatyzacji, a pojazd osiąga ponad 350 kilometrów na jednym ładowaniu.

Zakup autobusów i infrastruktury do ich ładowania, a także budowa nowych przystanków, są realizowane w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnego transportu miejskiego w Iławie” – dofinansowanego kwotą ponad 4,26 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

– Transport niskoemisyjny wpisuje się doskonale w region Warmii i Mazur. Tym bardziej cieszy nas, że po raz kolejny mogliśmy przeznaczyć środki z RPO na ten cel i tym razem Iławę wspomóc w tak ważnej inwestycji. Rozwój komunikacji miejskiej służy mieszkańcom i obok względów ekologicznych to nasz najważniejszy cel – mówił Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

To kolejne – po Lidzbarku Warmińskim, Giżycku i Kętrzynie – miasto z Warmii i Mazur, które postawiło na pojazdy tego producenta. Nowe „elektryki” w Iławie obsłużą lokalną komunikację miejską, która niedawno obchodziła jubileusz 40-lecia.

 

BRAK KOMENTARZY